Kalkulace ceny pojištění nemovitosti

Srovnání pojištění nemovitostí lze provézt pomocí kalkulace ceny pojistky. Použití a vlastní výpočet ceny je naprosto anonymní a nezávislé. Jedná se pouze o orientační získání přehledu o jednotlivých pojistných nabídkách pojišťoven. Pomocí kalkulátoru ceny si každý potenciální zájemce o pojištění nemovitosti, či domácnosti může sám spočítat, na jakou finanční částku by ho případné pojištění vyšlo. Při využití srovnávačů pojištění se provede potřebná kalkulace ceny za pojištění nemovitosti, či domácnosti a automaticky následuje srovnání cenových nabídek u několika pojišťoven. Po vyhodnocení následuje doporučení a typ na pojišťovnu, u které je možné získat nejlevnější pojištění nemovitosti, či případně domácnosti.

Potřebná data k vyhodnocení

Srovnání pojištění nemovitosti vychází z potřeby zadání reálných dat o Vaší nemovitosti. Kalkulace a následné vyhodnocení cenových nabídek se provádí u nejvýznamnějších pojišťoven, jako jsou například – Axa,Česká pojišťovna, ČPP, ČSOB pojišťovna, Generali, Kooperativa, Triglav, Wϋstenrot a dalších. Vyhodnocení obvykle vychází z následujících dat:

  • typ nemovitosti
  • stav nemovitosti
  • typ budovy
  • zastavěná plocha
  • region
  • doplňkové stavby
  • požadovaná výše pojištění

Podrobnější specifikace nemovitosti

Pro přesnější srovnání pojištění nemovitosti je třeba ještě blíže specifikovat zadávaná data do srovnávače, aby kalkulace byla co možná nejpřesnější pro danou předmětnou nemovitost a vycházela z reálných skutečností o jejím stavu a hodnotě. Přesnější srovnání nabídek pojišťoven vyžaduje ještě další údaje o nemovitosti jako například: Zda je již používaná, nebo rozestavěná, typ budovy, střechy a konstrukce, podsklepení, celková zastavěná plocha apod. Kromě toho některé pojišťovny požadují ještě údaje o předchozím pojištění, informace o předchozích škodných událostech, další uzavřené pojištění apod.

nové srovnání povinné ručení, srovnejte si povinné ručení online, nejvýhodnější pojištění domácnosti